Pani Halina kilka lat temu zaciągnęła pożyczkę w banku. Problemy zdrowotne spowodowały spadek dochodów i na spłatę raty brakowało pieniędzy. Bank oddał sprawę do komornika. Po pewnym czasie bank sprzedał wierzytelność do funduszu windykacyjnego jednak komornik w dalszym ciągu prowadził egzekucję.

Firma windykacyjna najpierw przysyłała wezwania, w których domagała się zapłaty tego samego długu, który egzekwował komornik na wniosek banku. Następnie skierowała sprawę do sądu o zapłatę dokładnie tego samego długu, który u Pani Haliny egzekwował komornik.

Pani Halina była zrozpaczona nie dość , że wysokie odsetki i koszty spowodowały, ze dług urósł do kwoty ponad 20 tysięcy to jeszcze- miałaby go zapłacić dwa razy – do komornika oraz do funduszu windykacyjnego. Po sprzedaży wierzytelności bank powinien złożyć wniosek o umorzenie egzekucji – mówi adwokat Grzegorz Puszkarski pełnomocnik Pani Haliny.

Skoro Bank tego nie uczynił, ale pomimo sprzedaży wierzytelności w dalszym ciągu prowadził egzekucję przeciwko Pani Halinie jedynym wyjściem z takiej sytuacji było pozwanie banku do sądu o pozbawienie wykonalności bankowego tytułu egzekucyjnego.

Adwokat Grzegorz Puszkarski pełnomocnik Pani Haliny natychmiast wystąpił do sądu o pozbawienie bankowego tytułu wykonawczego wykonalności oraz z wnioskiem o zawieszenie egzekucji, argumentując, że brak zawieszenia egzekucji doprowadzi do niemożliwości zaspokojenia najpilniejszych potrzeb Pani Haliny – wykupu niezbędnych leków i jedzenia.
Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli w Warszawie natychmiast postępowanie zawiesił.

W dniu 9 marca 2016r. Sąd pozbawił wykonalności bankowy tytuł egzekucyjny i zasądził Pani Halinie zwrot kosztów poniesionych na adwokata. Po uprawomocnieniu się wyroku złożymy wniosek o umorzenie egzekucji – mówi adwokat Grzegorz Puszkarski.

Kancelaria Prawnicza Grzegorz Puszkarski Spółka jawna, ul. Słowackiego 14, 21-100 Lubartów

tel. +48 (81) 464 42 74

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram