Okazuje, że niektóre „fakty” i informacje dotyczące cholesterolu są błędne. O których mowa…?

Odpowiedź znajdziecie poniżej!

1. Cholesterol zabija

Cholesterol wcale nie zabija, a raczej pomaga. Jest niezbędny dla zdrowia, zwłaszcza kobiet. Jest naturalnym produktem wątroby, a komórki potrzebują go do normalnego funkcjonowania. Stanowi także składową niektórych hormonów, takich jak: estrogen, progesteron i testosteron. Łaknie go także nasz układ immunologiczny i mózg. Coraz częściej mówi się o tym, że dieta ma tylko pośredni wpływ na poziom cholesterolu.

2. Wysoki cholesterol jest przyczyną choroby wieńcowej serca

Nie ma żadnego dowodu na powiązania między poziomem pokarmowego cholesterolu a występowaniem choroby wieńcowej serca. Przeprowadzono wiele badań na ten temat, ale żadne nie było rozstrzygające. Najważniejsze miało miejsce w 1953 roku, a kierował nim doktor Ancel Keys. Naukowiec posiadał dane z 22 różnych krajów. Użył jednak wyników tylko z 7, które stanowiły podparcie jego teorii. Doktor Joseph Mercola potwierdza, że analiza wszystkich danych wskazuje na brak korelacji diety i choroby wieńcowej serca.

3. Nasycone tłuszcze są niebezpieczne

Tłuszcze nasycone nie prowadzą do chorób serca. Dla organizmu najważniejsze jest pochodzenie tłuszczu. Np. surowe tłuszcze są bardzo zdrowe i zapobiegają chorobom serca. Ciało potrzebuje ich, by się rozwijać. To sztuczne i przetworzone tłuszcze są problemem i należy z nich zrezygnować. Te dobre znajdują się w: orzechach, dzikich rybach, mięsie zwierząt dzikich i roślinożernych, awokado, nasionach, jajkach od tzw. szczęśliwych kur, oliwie z oliwek, oleju kokosowym, etc.

4. Im wyższy poziom cholesterolu, tym krótsze życie

Jedno z badań – Framington Study – wykazało, że najdłużej żyły osoby o najniższym poziomie cholesterolu.

5. Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem prognozującym atak serca

Według statystyk, 50% pacjentów przyjmowanych do szpitali z powodu chorób układu krążenia miało poziom cholesterolu w normie. Osoby z wyższym poziomem przedmiotu niniejszego tekstu cieszą się zwykle lepszym zdrowiem.

6. Obniżenie poziomu cholesterolu statynami przedłuża życie

Badania pokazują, że między pacjentami zażywającymi statyny a tymi, którzy tego nie robią, nie ma różnicy w śmiertelności. Z drugiej strony wiadomo, że do efektów ubocznych leków zbijających cholesterol należą: utrata pamięci, zanik popędu seksualnego, ból mięśni oraz zmęczenie.

Wydaje się, że najbardziej prawdopodobnym powodem chorób serca jest stres oraz przeciążenie organizmu cukrami prostymi. Stres jest dla ciała sygnałem do produkcji kortyzolu, który z kolei rozkłada witaminę C. Długotrwały niedobór tej witaminy powoduje osłabienie ścian naczyń krwionośnych. Organizm ma swoją inteligencję wewnętrzną, a do wzmocnienia osłabionych miejsc wykorzystuje cholesterol.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram