Zima to wyjątkowy i magiczny czas w roku. Niestety, nie wszyscy doceniają jej urok. Zamiast lepić bałwana, rzucać się śnieżkami lub jeździć na sankach, współczesne dzieci wolą pozostać w domu ze swoimi smartfonami, tabletami i laptopami. Rodzice są szczęśliwi, bo mają czas dla siebie, a dzieci nie czują się znudzone. Jednak, spędzanie wielu godzin przed ekranem może powodować znacznie groźniejsze choroby niż bieganie w mroźną pogodę. 

Jeśli zauważyłeś, że Twój wnuk nie lubi zimy, wypróbuj kilka wskazówek, dzięki którym ją pokocha.

1. Zachęć swoje wnuki do spędzenia czasu poza domem

Pamiętaj, żeby nie zmuszać swoich wnuków do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Mogą nie być zainteresowane lepieniem bałwana ani jazdą na łyżwach, a oglądanie telewizji jest dla nich najlepszą rozrywką. Nie rób nic na siłę. Najpierw poproś swoje wnuki, aby pomogły Ci karmić ptaki – uczyń to ich nawykiem. Innego dnia możesz poprosić maluchy o pomoc w lepieniu bałwana na podwórku lub poproś je, aby udały się z Tobą na krótki spacer po parku, aby nakarmić głodne zwierzęta.

2. Zróbcie to razem

Trudno jest wyłączyć telewizor lub odłożyć grę wideo, gdy jeden z członków rodziny pozostaje w domu i ogląda telewizję. Pokaż swoim wnukom, że wszyscy kochacie zimę i jest mnóstwo zabawy na świeżym powietrzu. Daj dobry przykład, a Twoje wnuki na pewno to docenią.

3. Oglądaj zimowe filmy i czytaj zimowe książki

Jednym z najprostszych sposobów na to, aby Twoje wnuki zakochały się w zimie, jest włączenie im przepięknych, zimowych filmów i bajek. Świetnie sprawdzą się tu też zimowe książki. Gdy Twoje wnuki zobaczą, jak inne dzieci w filmie cieszą się zimowymi zajęciami, też będą chciały wyjść z domu. Czytanie książek o tematyce zimowej przed snem, również może zachęcić dzieci do zabawy na świeżym powietrzu rano.

4. Ustaw choinkę na zewnątrz

Ustawienie choinki w ogrodzie i udekorowanie jej bombkami i kolorowymi światełkami, to świetny pomysł na to, żeby Twoje wnuki spędziły kilka godzin na świeżym powietrzu.

5. Wspólnie odkrywajcie przyrodę

Wiele dzieci lubi odkrywać przyrodę wiosną lub jesienią, dlaczego więc nie odkrywać natury zimą? Jest wiele rzeczy do odkrycia. Pamiętaj, że karmienie ptaków chlebem szkodzi nie tylko ptakom, ale całym ekosystemom. Jeśli mieszkasz w zaśnieżonym regionie, szukaj śladów zwierząt lub zachęć swoje wnuki do zbierania śmieci. Zimowe obserwacje gwiazd i zimowe dzienniki to również świetne pomysły do ​​rozważenia. Zimowe niebo jest nieco inne niż niebo latem. Zamiast oglądać telewizję, obserwujcie wspólnie gwiazdy. Kto wie, być może stanie się to Waszą nową rodzinną tradycją?

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram