Osoby starsze często nie potrafią znaleźć w sobie energii, której potrzebują, aby aktywnie uczestniczyć w czynnościach codziennego dnia. Jednak, włączenie kilku niewielkich zmian do swoich nawyków, może pomóc im znaleźć więcej energii, aby w pełni cieszyć się życiem.

Oto 5 prostych sposobów, aby zwiększyć swój poziom energii.

Zjedz zdrowe śniadanie

Wiele osób nie odczuwa rano głodu, ale ważne jest, aby zawsze z samego rana zjeść coś zdrowego – nawet jeśli jest to niewielki posiłek. Możesz przykładowo zrobić sobie owsiankę i dodać do niej swoje ulubione owoce lub wypić pyszny koktajl na bazie zielonych warzyw. Da ci to pozytywny zastrzyk energii na całą resztę dnia!

Jedz dużo białka

W przeciwieństwie do rafinowanego cukru, który daje szybki zastrzyk energii, białko zapewnia powolne uwalnianie energii, która jest stale używana w ciągu dnia. Możesz dostarczyć sobie białka poprzez mięso, produkty mleczne i jaja.

Dodaj magnez do diety

Magnez jest ważnym elementem, który przekształca węglowodany w energię, która może być wykorzystywana przez organizm. Można go znaleźć w pełnych ziarnach i orzechach, w tym migdałach, orzechach brazylijskich i orzechach włoskich.

Ćwicz

Nawet jeśli może ci się wydawać, że ćwiczenia sprawią, że będziesz bardziej zmęczony, szybkie chodzenie może w rzeczywistości pomóc zwiększyć poziom twojej energii. Badania wykazały, że ludzie, którzy chodzili energicznie przez 10 minut, cieszyli się znaczną poprawą nastroju i wzrostem energii, która utrzymywała się około dwóch godzin.

Zdrzemnij się

Drzemka w ciągu dnia (trwająca od 10 minut do godziny) może pomóc ożywić się w przypadku osób starszych. Jednak, nie jest zalecane spanie po godzinie 16:00, ponieważ może ono przyczynić się do późniejszej bezsenności w nocy.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram