24 respiratory dla polskich szpitali i ogólnopolska zbiórka charytatywna – Allegro znów gra z WOŚP.

Allegro przekazało 2 miliony złotych na wsparcie Funduszu Interwencyjnego na rzecz walki z koronawirusem, powołanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Darowizna Allegro umożliwiła Fundacji zakup kolejnych 24 respiratorów dla polskich szpitali;

Wystartowała charytatywna zbiórka organizowana przez Allegro, która pozwoli na dalsze wsparcie Funduszu i zakup kolejnego sprzętu i wyposażenia medycznego niezbędnego w ratowaniu życia i zdrowia Polaków;

Firma przekazała również polskim szpitalom środki ochrony osobistej: maseczki jednorazowe oraz płyny do dezynfekcji o wartości miliona złotych oraz dostarczyła 5 ton świeżych owoców;

Allegro, od wielu lat udostępnia narzędzia do prowadzenia działań charytatywnych, angażujących miliony Polaków. WOŚP jest jedną z najbardziej znanych i zaufanych organizacji społecznych, organizujących zbiórki pieniędzy dla wsparcia ochrony zdrowia. W obecnej sytuacji, gdy zagrożone jest zdrowie wszystkich Polaków w obliczy pandemii, Allegro ponownie łączy siły z WOŚP. Na początek wpłaciło własne środki, umożliwiając zamówienie 24 respiratorów.

Urządzenia, które dzięki współpracy WOŚP i Allegro trafią do polskich szpitali, to wszechstronne respiratory do intensywnej terapii, przeznaczone do wentylacji dorosłych i dzieci. Każdy z nich wyposażony jest w specjalną stację dokującą zawierającą wbudowany zasilacz, uchwyt na butle tlenową i funkcję wezwania personelu medycznego.

Allegro zakupiło również środki ochrony osobistej – jednorazowe maseczki i płyny do dezynfekcji, o łącznej wartości 1 miliona złotych. Trafią do szpitali w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy, Krakowie oraz ratowników medycznych z Gorzowa Wielkopolskiego. Potrzeby są nadal ogromne, dlatego Allegro organizuje także inne formy pomocy, w które mogą angażować się Polacy.

– Walka ze skutkami pandemii koronawirusa jest naszym wspólnym obowiązkiem. Szukamy każdego możliwego sposobu, żeby wykorzystać możliwości Allegro do wsparcia tych działań. Przekazaliśmy 2 miliony złotych darowizny dla Fundacji WOŚP na zakup respiratorów i uruchomiliśmy zbiórkę charytatywną w naszym serwisie na dalszy zakup sprzętu i wyposażenia medycznego dla polskich szpitali. Zapraszamy wszystkich Polaków, którzy chcieliby włączyć się w tę akcję, bo już nie raz udowodnili jak wielką mają chęć pomocy. Wiemy, że dzięki doświadczeniu naszego partnera społecznego pieniądze te zostaną wykorzystane jak najlepiej – mówi Francois Nuyts, prezes Allegro.

Nawet drobna suma ma znaczenie

Na stronie koronawirus.allegro.pl można wesprzeć zbiórkę charytatywną oraz dowiedzieć się o innych działaniach podjętych przez Allegro w walce z koronawirusem. Dostępne są wirtualne cegiełki o różnych nominałach, od symbolicznych 5 zł, aż do 100 zł, żeby każdy mógł dopasować wysokość wpłaty do swoich możliwości. Potrzeby są duże i pilne, dlatego tym razem Allegro zrezygnowało z pomocy w formie sprzedaży przedmiotów na rzecz akcji. Zebrane środki zasilą Fundusz Interwencyjny powołany przez WOŚP, z którego finansowany jest zakup sprzętu medycznego dla szpitali.

– Znowu gramy razem z Allegro. W myśl hasła „Wszystkie ręce na pokład”, rozpoczynamy kolejną akcję wspólnie z naszymi przyjaciółmi, którzy pomagają nam już 20 lat i w obecnej sytuacji nie mogło ich przy nas zabraknąć. Zachęcam do wsparcia zbiórki, bo to da kolejne możliwości pomocy szpitalom. A już teraz, dzięki współpracy z Allegro mogliśmy zamówić kolejne 24 respiratory do intensywnej terapii – wielkie dzięki! – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP.

W ostatnich tygodniach Allegro uruchomiło szereg działań, które wspierają Polaków w walce z pandemią. Są to m.in. darmowy dostęp do miesięcznego pakietu Allegro Smart!, który każdemu pozwala na robienie zakupów z darmową przesyłką. Przedsiębiorcy, zarówno obecni sprzedający, jak i nowe firmy, mogą skorzystać z pomocowego pakietu dla sprzedawców. Allegro wspiera również bezpośrednio polską służbę zdrowia. Oprócz zakupu środków ochrony osobistej, szpitale otrzymały już ponad 5 ton świeżych owoców, które dotąd trafiały do biur firmy. W miarę potrzeb, Allegro deklaruje chęć rozszerzania dotychczasowych działań i dalsze wspieranie polskich konsumentów, przedsiębiorców oraz wszystkich grup, które dotknęła aktualna sytuacja.

Dotychczasowa pomoc Fundacji WOŚP dla polskich placówek medycznych w ramach walki z koronawirusem, finansowana m.in. dzięki powołanemu Funduszowi Interwencyjnemu, osiągnęła wartość 30 mln złotych. Orkiestra w ramach tego wsparcia zamówiła już w sumie m.in. 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 157 kardiomonitorów, 50 tys. pakietów indywidualnej ochrony biologicznej (IPOB), 50 tysięcy masek medycznych N95/KN95, 50 tysięcy kombinezonów ochronnych, 1 milion trójwarstwowych maseczek chirurgicznych i w sumie już 71 respiratorów.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram