„Jestem optymistą. Bycie kimkolwiek innym, nie zdaje się być do czegokolwiek przydatne” – Winston Churchill

21 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Optymisty, który został powołany z inicjatywy polskiej Fundacji „Jestem Optymistą”. Święto ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzebę pozytywnego myślenia i zachęcić wszystkich ludzi do zmiany swojej postawy na bardziej optymistyczną.

W związku z najbardziej optymistycznym dniem w roku, zwracamy się z apelem o same pozytywne wiadomości tego dnia. Przekazując przez cały dzień dobre informacje możemy razem wpłynąć na społeczeństwo, aby nieść radość i pozytywne myślenie. Wspólnie sprawmy aby ten dzień był wyjątkowy. Pozytywne myślenie jest kluczem do szczęścia, gdyż to właśnie ono pozwala w pełni celebrować życie. Badania wskazują, że ludzie optymistycznie nastawieni do świata cieszą się lepszym zdrowiem niż pesymiści.

Światowy Dzień Optymisty ma być motorem napędowym na resztę roku dla wszystkich, którzy potrzebują dawki optymizmu i nadziei. Ideą tego dnia jest dzielenie się optymizmem z innymi w domu, w pracy, na kanałach społecznościowych i wszędzie tam, gdzie można okazywać innym swoją pogodę ducha w taki sposób, by optymistyczna myśl opanowała cały świat. „Chcemy pobudzić ludzi w Polsce i na świecie do pozytywnego myślenia. Zarażamy uśmiechem! – mówi Mariusz Pujszo, założyciel i pomysłodawca Fundacji Jestem Optymistą.

Festiwal Optymizmu 2018 to jedyna w Polsce tego typu impreza, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Strefy tematyczne, niesamowite show i spotkania z gwiazdami przyciągną całe rodziny, zapewniając wspaniały, optymistyczny dzień. Do udziału w Festiwalu Optymizmu zapraszamy wszystkie osoby szukające siły napędowej dla swojego optymizmu i chcące dzielić się nim z innymi. Do dyspozycji zostaną wydzielone specjalne strefy, czyli sportowa, muzyczna, autorskich spotkań z artystami oraz strefa dla dzieci. Lista atrakcji i gości się nie kończy. Zapoczątkujemy w tym roku jedyną na świecie Aleję Optymistów.

Co roku Festiwal Optymizmu jest poprzedzony Galą „Optymista Roku” podczas której wręczane są statuetki wyjątkowym Osobowościom, które zarażają optymizmem innych. W gronie laureatów statuetek „Optymista Roku 2016” znaleźli się: Maria Rotkiel, Marcin Muszyński, Władysław Kozakiewicz, Majka Jeżowska, Dariusz Kordek,  prof. Adam Dziki, prof. Michał Kleiber, Anna Górecka, Kamil Balcerzak, Elżbieta Lendo, Peter Grudniak, i Beata Gogulska. Statuetki „Super Optymista Roku 2016” otrzymali Aleksander Doba i Władysław Grochowski. Z kolei statuetki „Optymista Roku 2017” odebrali: Piotr Pogon, Izabella Żebrowska, dr Mateusz Grzesiak, Iwona Pavlović, prof. Mirosław Ząbek, Jarosław Chałas, Maciej Orłoś, Robert Rutkowski, Bilguun Ariunbaatar, Danuta Stankiewicz, Alina Strześniewska, Ewelina Liszewska, Dominika Świątecka-Majewska, Marcin Muszyński, Stefan Friedmann, Jerzy Bończak, Krzysztof Skiba, Jacek Kawalec oraz Reprezentacja Artystów Polskich. Z kolei „Super Optymistą Roku 2017” został Jerzy Gruza. Podczas Gali „Optymista Roku 2018” planujemy nagrodzić: Macieja Pietrzaka, Prof. Leszka Mellibrudę, Michała Millowicza, Joannę Sarapatę, Prof. Marka Maruszyńskiego, Danutę Jakubowską oraz Łukasza Lubicza. Z kolei tytułem „Super Optymista Roku 2018” chcemy wyróżnić: Otylię Jędrzejczak, Dawida Kwiatkowskiego, Grzegorza Halamę, Katarzynę Skrzynecką i Beatę Drzazgę.

Światowy Dzień Optymisty, który obchodzimy 21 sierpnia, został powołany z inicjatywy polskiej Fundacji „Jestem Optymistą”, której założycielem i pomysłodawcą jest Mariusz Pujszo. Fundacja poprzez swoje działania pragnie nieść pozytywną ideę i zarażać ludzi uśmiechem.  Fundacja JESTEM OPTYMISTĄ to organizacja non profit, która poprzez różnego rodzaju inicjatywy promuje optymizm oraz ludzi, których postawa i optymistyczne nastawienie do życia pozwalają przezwyciężyć przeciwności losu. Naszym celem jest wzmacnianie kapitału społecznego poprzez promocję postaw optymistycznych, pozytywnego myślenia i radości życia, życzliwego stosunku do ludzi i otoczenia, otwartości i obywatelskiej aktywności. Optymizm daje życiową odwagę, by sięgać po to, o czym marzymy i by żyć pełnią życia. Daje też inną perspektywę ułatwiającą przetrwanie trudnych chwil, które spotykają każdego człowieka. Uczy dostrzegania w sobie samym, w ludziach i otoczeniu dobrych stron i odczuwania pozytywnych emocji.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redakcja

Zmień czcionkę
instagram